TAKVIYELERI ANLAYışSıZ TAHMIL: İNşAAT DEMIRI PAS SöKüCü OK-151 SARF KıLAVUZU

Takviyeleri Anlayışsız Tahmil: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Sarf Kılavuzu

Takviyeleri Anlayışsız Tahmil: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Sarf Kılavuzu

Blog Article

İnşaatın kalbinde gizli bir savaşçı yatıyor: inşaat demiri, beton konstrüksiyonları zahmetlilendiren çelik çubuklar. Ancak bu şampiyonların dahi şiddetli bir antagonistı var: Pas. Korkmayın beton savaşçılar! Özkimsan Sanayi Kimyasalları cephaneliğinizde hâllü bir silah sunuyor: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151. Bu kapsamlı kılavuz, OK-151'in dünyasını uzun boylu inceleyerek uygulamalarını, güvenlik hususlarını ve yapım demiri üzerinde tesirli pas giderme yürekin uygun adımları çatlakştırıyor.

Yağıınızı Anlamak: İnşaat Demiri Pas Tehdidi

Demirin oksidasyonu olan pas, yapım demirini zayıflatarak betonun konstrüktif bütünlüğünü tehlikeye atar. Pas gidermenin münasebet bu denli önemli olduğu dunda açıklanmıştır:

Azalan Yüklük Taşıma Kapasitesi: Pas, yapım demirini tükettikçe, strese dayanma yeteneği azalır ve potansiyel olarak çatlaklara ve konstrüktif arızalara minval açar.
Sargılanmanın Bozulması: Pas, inşaat demiri ile beton arasındaki bağı bozarak strüktürel stabiliteyi elan da tehlikeye atar.
Parçalanma: Pas, betonun çatlamasına ve pul pul dökülmesine münasebet olarak inşaat demirinin daha bir küme bozulmaya maruz kalmasına münasebet mümkün.
OK-151: İnşaat Demiri Restorasyonunda Müttefikiniz

OK-151, yapım demirindeki pasla uğraş kılmak bağırsakin özel olarak tasarlanmış yoğunlaştırılmış bir pas sökücüdür. Özkimsan'ın ürün üzerine bilim verirken Emniyet Vukuf Formuna (SDS) mirvurmanın hayati örutubet taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal birlikteşimi, potansiyel tehlikeler ve emin tasarruf prosedürleri karşı kapsamlı ilimlar sunar. SDS hatta OK-151'in belli inşaat demiri türlerinde veya makul çsafha koşullarında kullanılmasına ilişikli sınırlamaları da belirtecektir.

Harbe Hazırlanmak: Kullanımdan Önce özen Edilmesi Müstelzim Temel Hususlar

OK-151'i kullanmadan önce lüzumlu aletlere sahip başüstüneğunuzdan sakıncasız olun ve güvenliğe öncelik verin:

Önce Güvenlik: OK-151 muhtemelen katı kimyasallar ciğererir. Her ahit ellik, gkişi, müntesip kimyasallara yaraşıklı teneffüs apareyı ve apotr giysi kabilinden elverişli Kişisel Kollayıcı Ekipman (KKD) kullanın.
Çtuzakışma Sahaı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek bağırsakin bol havalandırılan bir alan seçin. Mümkünse vazıh havada çaldatmaışmak idealdir.
Proje İhtiyaçları: Açıkta kalan yapım demiri nicelikına ve pasın ciddiyetine bağlı olarak, dik fırçalar, hakyıcılar, silme bezleri, OK-151 çözeltisi sinein kaplar (seyreltilmiş bir form kullanılıyorsa) ve bir akarsu kaynağı kabil devam vasıtalara ihtiyacınız olur. durulama bâtınin.
Test (İsteğe Ilişkilı): OK-151'i, özellikle kırık dökük örgülar sinein beton yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini kullanmak için inşaat demirinin önemsiz, göze çarpmayan bir alanında sınav etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Kılgı şekilleri

OK-151, uygulamasında çok yönlülük sunarak çeşitli senaryolarda inşaat demiri üzerindeki pasla uğraş etmenize imkân teşhisr:

Vasıtasız Kılgı: Hummalı derişik pas birikintileri karınin, katı bir fırça kullanarak OK-151'i vasıtasız inşaat demiri üzerine uygulayın. Bu yaklaşım açıktaki inşaat demiri bölümleri muhtevain uygundur.
Seyreltme: Henüz geniş alanlar yahut daha az şiddetli pas dâhilin, OK-151 üreticinin talimatlarına bakarak kez ile seyreltilebilir. Bu seyreltilmiş çözelti, majör miktarda inşaat demiri üzerine veya beton elemanların muhtevaine gömüldüğünde elan uz kaplama yağdırmak midein bir fırça veya püskürtücü ile uygulanabilir.
İnşaat Demiri Pası Tasfiye Sanatı: Hamle Kadem Kılavuz

İnşaat demirinde OK-151 derunin umumi başvuru sürecinin bir dökümü:

Tedarik: Çalışma kayranını temizleyin, tatminkâr havalandırmayı sağlamlayın ve çevredeki alanları damla bezler veya plastik örtü kullanarak olası sıçramalardan koruyun.
OK-151'i uygulayın: Pasın şiddetine ve erişilebilirliğine gereğince yeğleme ettiğiniz tatbik yöntemini (doğrudan yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: İnşaat demiri pas sökücü OK-151 kullanımı OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen süre boyunca sihrini göstermesine izin verin. Reaksiyon süresi çözeltinin konsantrasyonuna ve pas tabakasının kalınlığına sargılı olarak bileğteamülebilir.
Karıştırma (İsteğe rabıtalı): İnatçı pas dâhilin, berk bir fırça kullanarak yüzeyi belli belirsizçe çalkalayın, sonunda pas parçkırıcıklarının parmuhtelisıp gevşemesine yardımcı olun.
Temizleme: Pas gevşediğinde, pas parçelemklarını çıkarmak bağırsakin fırça veya hafriyatyıcı kullanın. Konsantre doymuş alanlar dâhilin bu girişimı tekrarlamanız gerekebilir.
Durulama (İsteğe Ilgilı): Betona gömülü inşaat demiri karınin veya seyreltilmiş bir çözelti kullanıldığında, artan lakırtııntıları bertaraf etmek ciğerin çevredeki beton yüzeyinin masumca suyla durulanması lüzumlu kabil. İnşaat demirinin ve çevresindeki betonun büsbütün kurumasını bekleyin.
Temizlemenin Ötesinde: Tamirat ve Korumaya İlişkin Hususlar

Yorum: Pası temizledikten sonra inşaat demirinin durumunu bileğerlendirin. İnşaat demirinde önemli ölçüde çukurlaşma yahut önemli ölçüde çap kaybı görülüyorsa, değmeslektirilmesi gerekebilir.

Report this page